Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce zaprasza w dniu 19 kwietnia (czwartek) o godz. 18:30
na film dokumentalny:
„Kazik and the Kommander’s Car”
Reżyseria: Hannah Lovell
oraz wieczór muzyczny z
Katy Carr
która zaprezentuje film, zagra na ukulele i zaśpiewa utwory w stylu eksperymentalnego folk-pop.
Film opowiada historię życia i ucieczki z obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu harcerza Kazimierza Piechowskiego w czerwcu 1942 roku. Katy Carr, londyńska artystka o polskich korzeniach, zainspirowana tą historią, wyprodukowała 25-cio minutowy film i stworzyła do niego muzykę. Artystka opowie o swojej pasjii do Polski, piosenki oraz o szacunku do tych co walczyli za wolność. Katy za swoją twórczość jest nominowana do London Music Awards 2012.
Podczas spotkania zaprezentowana będzie wystawa pt. “Wojenne wspomnienia” – obrazy palone prof. Lubomira Tomaszewskiego. (Powstanie Warszawskie, Oświęcim, partyzantka.)
Lubomir Tomaszewski, architekt i rzeźbiarz, jest artystą uznanym w Polsce i za granicą. Wykonal wiele rzeźb dla rekonstrukcji Starego Miasta w Warszawie. W 1966 wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Nowy kierunek, w którym zaczął tworzyć był mocno związany z naturą. W 1994 roku Tomaszewski razem z Aleksandrą Nowak malarką oraz Kathryn Kollar, tancerką utworzyli grupę “W harmonii z naturą”, która zapoczatkowała nowy kierunek zwany Emocjonalizmem.
Zapraszamy!
Adres: 180 Second Ave (pomiędzy ulicami 11 i 12). Informacje na temat dojazdu
Informacje: tel. 212-505-9077, e-mail office@pilsudski.org
Pilsudski Institute of America
180 Second Avenue
New York, New York 10003
US

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*