Aktualności – direct link http://www.mdk-lancut.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=7&subsub=0&menu=3&artykul=156&akcja=artykul
2012-03-27
KATY CARR W MDK W ŁAŃCUCIE
W poniedziałek 26 marca w MDK w Łańcucie gościła Katy Carr, angielska piosenkarka polskiego pochodzenia. Przyjechała na zaproszenie Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aby wykonać recital oraz zaprezentować swój film dokumentalny ukazujący historię spektakularnej ucieczki z obozu w Auschwitz.
Film opowiada o brawurowej ucieczce z Auschwitz, która udała się niewielu. Z tej “fabryki śmierci” próbowało uciec 802 więźniów – udało się 144, wśród nich był Kazimierz Piechowski z Tczewa. Wraz z kolegami-współwięźniami wykradli mundury SS i samochód komendanta. Niesamowita historia zainspirowała angielską piosenkarkę polskiego pochodzenia, Katy Carr,która jest również pilotem, oficerem RAF, czyli Królewskich Sił Powietrznych.
KATY CARR W MDK W ŁAŃCUCIE


Wyświetlany na tegorocznym London Short Film Festival dokument pt. “Kazik And The Kommander’s Car”, w reżyserii Hannah Lovell, wyprodukowany przez Katy Carr i Galen Wainwright jest unikatowy, to inspirująca historia, która łączy pokolenia. Reżyserka świetnie zaprezentowała zmagania i dylematy Kazimierza, a dzięki muzycznym zdolnościom Katy historia ta jest możliwa do opowiedzenia współczesnej publiczności (PHILIP ILSON, Director of London Short Film Festival). W filmie “Kazik And The Kommander’s Car” przedstawione są pierwsze momenty spotkania piosenkarki z wówczas 90-cio letnim Piechowskim. Szczególnym momentem jest scena, w której Katy śpiewa dla Kazimierza utwór “Kommander’s Car”. Dzięki żywej i emocjonalnej reakcji mamy bezpośredni dostęp do jego wspomnień.
Katy jest nominowana do tegorocznej London Music Award. Po wyświetleniu filmu artystka zaśpiewała wszystkim znane polskie piosenki z czasów wojny oraz piosenki ze swojego repertuaru.
Wydarzenie to odbyło się w ramach projektu: Okupowana młodość – o zwyczajnym życiu w niezwyczajnych czasach wojny i okupacji, który realizuje ŁUTW.
Fot. E. Soński
MDK Łańcut
Galeria

Galeria Galeria

Galeria

Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria Galeria
Miejski Dom Kultury w Łańcucie, ul. Kościuszki 15, 37-100 Łańcut, pow. łańcucki, woj. podkarpackie,
tel.: +48.17 225 22 94, 95, http://www.mdk-lancut.pl,
NIP: 815-00-05-606, Regon: 000281795
Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*