Koncert Katy Carr w POSK Online na zakończenie Polish Heritage Days 2021

Koncert Katy Carr w POSK Online na zakończenie Polish Heritage Days 2021fot. Archiwum CoolturaBrytyjska piosenkarka Katy Carr wystąpi w POSK Online na zakończenie piątej edycji Dni Polskiego Dziedzictwa (Polish Heritage Days) ze specjalnym koncertem przedstawiającym najważniejsze momenty wspólnej polsko-brytyjskiej historii.

Katy Carr: Polish-British Stories
27 maja 2021, 19:30
Bezpłatnie na www.posk.org (wideo powyżej) i YouTube POSK Polish Centre

Carr, której inspirowane polską historią albumy zostały ciepło przyjęte przez krytyków w obu krajach, przypomni kluczowe momenty w relacjach między Polską a Wielką Brytanią oraz pokaże, jak często losy obu państw splatały się w niespodziewany sposób.

Koncert przypomni m.in. o okresie dwudziestolecia międzywojennego i polskiej muzyce lat 30. oraz mało znanej historii związku Poli Negri z Charliem Chaplinem, a także o wkładzie Polaków – w tym armii generała Andersa, która walczyła m.in. pod Monte Cassino – w zwycięstwo w trakcie drugiej wojny światowej.

Carr opowie też o losach Polaków – w tym także artystów – którzy osiedlili się po wojnie w Wielkiej Brytanii, odgrywając istotną rolę w lokalnych społecznościach od Szkocji po Yorkshire, Lincolnshire i Londyn. Stolica w szczególnym stopniu stała się punktem życia kulturalnego na emigracji z takimi postaciami jak Marian Hemar, Zosia Terne i Feliks Konarski.

Transmisja będzie dostępna bezpłatnie na stronie internetowej POSK pod adresem www.posk.org oraz na profilu POSK Polish Centre w serwisie YouTube.

Koncert jest organizowany przez Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny (POSK) w ramach programu POSK Online przy wsparciu Ambasady RP w Londynie oraz Instytutu Kultury Polskiej w Londynie jako finał Polish Heritage Days 2021.

https://www.cooltura24.co.uk/wiadomosci/46919,koncert-katy-carr-w-posk-online-na-zakonczenie-polish-heritage-days-2021?fbclid=IwAR257No3QvJl9iryG_tQCtPQjrWJ2-hUa5LEYHoCTlNxI6OE3L41u8w2U30
Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*