Wyjątkowy koncert Katy Carr 
Trójka
Ewa Dryhusz 25.05.2013
Direct link to page 🙂 http://www.polskieradio.pl/9/200/Artykul/855643,Wyjatkowy-koncert-Katy-Carr
W najbliższą sobotę, 1 czerwca, w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert Katy Carr. Oprócz piosenek z ostatniej, dobrze znanej nie tylko słuchaczom Trójki, płyty “Paszport”, Katy zaśpiewa też kilka utworów ze swoich trzech poprzednich płyt, które ukazały się w Wielkiej Brytanii.
Wyjątkowy koncert Katy CarrKaty Carrwww.katycarr.com
Koncert odbędzie się w sobotę, 1 czerwca, o godzinie 20.05. Będzie transmitowany na antenie Trójki oraz naszej stronie internetowej. Zapraszamy do słuchania!

 

 

Katy Carr urodziła i wychowała się w Anglii, ale emocjonalnie jest bardzo związana z Polską, rodzinnym krajem swojej matki. W Wielkiej Brytanii ma już ugruntowaną pozycję. Do tej pory wydała trzy płyty: “Screwing Lies” (2001), “Passion Play” (2003) oraz “Coquette” (2009). Otrzymała wiele nagród i nominacji, ostania i bardzo ważna dla Katy to nominacja do London Music Award 2012, razem z Kate Bush, PJ Harvey, Arctic Monkeys.
Katy Carr będzie gościem specjalnym akcji “Orzeł może”.
W Polsce Katy Carr dała się poznać dzięki pochodzącej z płyty “Coquette” piosence “Kommander’s Car”, która była piosenką dnia w Trójce. Inspiracją do napisania tego utworu była dla Katy historia brawurowej ucieczki z obozu koncentracyjnego w Auschwitz urodzonego w Tczewie Kazimierza Piechowskiego. Uciekinierzy przebrani w SS-mańskie mundury wyjechali z obozu samochodem naczelnika Rudolpha Hössa. Pisząc tę piosenkę Katy nie wiedziała, że bohater tego wydarzenia żyje. Kiedy dowiedziała się, że Kazimierz Piechowski mieszka na Wybrzeżu, odwiedziła go w Polsce i zafascynowana jego opowieścią postanowiła wyprodukować 25-minutowy film, opowiadający o jego ucieczce z obozu.
Screen shot 2013-05-30 at 10.01.25
 
Wizyty w Polsce, spotkania z Kazimierzem Piechowskim, praca nad filmem opowiadającym o ucieczce z Auschwitz spowodowały, że najnowsza płyta “Paszport” stała się symbolicznym powrotem Katy Carr do polskich korzeni. “Paszport” był płytą tygodnia w Trójce.
Album zwiera m.in. polskie pieśni patriotyczne, wybrane wspólnie z p. Kazimierzem Piechowskim. I tak obok, “O Mój Rozmarynie” czy “Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, znalazły się kompozycje własne wokalistki inspirowane polskim folklorem, w większości śpiewane częściowo po polsku, częściowo po angielsku. Artystka postanowiła na tej płycie zamieścić też utwór “Kommander’s Car”, który zapoczątkował jej bliższe kontakty z Polską i przyczynił się do powstania płyty “Paszport”.
O miłości do Polski i naszej historii oraz o płycie “Paszport” i koncercie w Trójce Katy Carr opowie w najbliższy piątek po godz. 10.00 w audycji Piotra Barona “LP Trójka”. Zapraszamy!
Jesienią tego roku planowane jest wydanie w Polsce trzech pierwszych płyt Katy Carr.
Słuchaczy Trójki, którzy chcieliby przyjść na koncert zapraszamy do telefonicznej rezerwacji wejściówek pod numerem (22) 333 33 33, tydzień przed koncertem, po zapowiedzi prowadzących na antenie. Wejściówki w cenie 5 PLN będą do odbioru tuż przed koncertem.
Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Share:
1 Comment
  1. Nathan Thomas Jones says:

    TEst!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*