W ramach obchodów polskiego Dnia Niepodległości, 17 listopada Liverpoolska organizacja polonijna, Merseyside Polonia zaprasza na koncert artystki nominowanej do nagrody London Music Award – Katy Carr.
Mieszkająca w Londynie artystka jest dobrze zaznajomiona z polską publicznością, jako że sama ma polskie korzenie. Jej fascynacja historią Europy Wschodniej rozpoczęła się od pobytu w Bieszczadach, gdzie odkryła historię Kazika. Kazik, jeden z ostatnich więźniów, któremu udało się uciec z Oświęcimia, podzielił się swoją opowieść z artystką, która skomponowała z niej utwór muzyczny.
„To wszechstronna artystka i autorka tekstów, dzieła Katy Carr przesączone są różnorodnymi wpływami, takimi jak: muzyka folkowa, music hall, burleska, standardy muzyczne… a także jej doświadczeniami jako pilot RAF. Te tak różne wpływy splatają się razem w jedną spójną i bardzo świadomą osobowość – coś jak Lady Gaga i Vera Lynn w jednym” – ocenia Peter Hayward, krytyk muzyczny portalu OMH Music.
Eterycznym utworom Katy, które odnoszą się do tematów takich jak miłość, śmierć i wolność w okresie Drugiej Wojny Światowej towarzyszyć będą goście ze społeczności polskiej, którzy opowiedzą publiczności o swoich osobistych, fascynujących doświadczeniach z przeszłości.
Kiedy: 17 listopada 2012, godzina 14.
Gdzie: St George’s Hall, Liverpool, L1 1JJ

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*